Uus süda, uus elu

Julieta ootab Saksamaal südame siirdamist. Haigekassa katab küll operatsiooni, kuid abi on vaja operatsioonieelseks ja -järgseks elamiseks Saksamaal. <a href="http://www.help.ee/uus-suda-uus-elu/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Korraldaja

Terviselaegas (Eesti Patsientide Esindusühing) | Info ja kõik nende projektid

Projekti taust ja eesmärgid

 

  • Julieta Kreimjan oli Armeenias külas, kui teda tabas müokardiitne infarkt. Väga raske infarkti järgselt põeb Julieta südamepuudulikkust, tema südamest töötab vaid 13%.
  • Julietta pidi juba maha müüma 4-toalise korteri, et Armeenias saadud ravi eest tasuda. Ta ootab Saksamaal südame siirdamist. Neljaliikmelise perega üürikorterisse kolinud pere 8000-kroonine sissetulek ei kata kaugeltki kogu Saksamaal ravi ajal kantavaid kulusid.
  • Südamesiirdamisele mineva kulu tasub Haigekassa, kuid elamisraha tuleb perel endal leida. Loe lisaks.

Mida Sina saad teha?

 

  • Julieta on tänulik kõigile, kes saavad talle Saksamaal südamesiirdamise operatsiooni eel- ja järelravi ajal elulemiseks vajalikku tuge pakkuda – katta elamiseks, toiduks jm minevad materiaalsed kulud pärast südame abiseadme implanteerimise operatsiooni ja enne südame transplantatsiooni.
  • Raha saad annetada siit.

Teie abi annab Julietale lootuse homse päeva suhtes. Tema paranemine on tõenäolisem, kui ta ei pea lisaks tervisele ka oma materiaalse toimetuleku pärast muret tundma.

Mida on tehtud?

  • Tänu heade inimeste, Tallinki ja Õhtulehe toetusele on Julieta tänaseks jõudnud Saksamaale Berliini Südamekeskusesse ja on siirdamise ootel.

Uus info, 27.09.2011: Julieta on Saksamaal veedetud 10 kuu jooksul läbi teinud kaks rasket operatsiooni – esimese operatsiooni ajaks oli tal arstide sõnul elada jäänud 10 päeva, sest kopsurõhk oli tõusnud väga kõrgeks. Teise operatsiooni käigus paigaldati talle südamestimulaator, kuid pärast operatsiooni tõusis palavik 42 kraadini, Julieta oli kaua teadvuseta ning kaotas haiglapäevade jooksul 15 kilo. Pärast toibumist ei suutnud ta jalul seista ja saadeti taastusravisse, kus grammide kaupa koormust tõstes ta taas jalule aidati. Südamesiirdamise operatsioon on planeeritud detsembrisse, selle aja jooksul peab ta hoiduma külmetustest ja stressist ning korralikult toituma. Samas napib tal vajalike ravimite ostmiseks raha – alles hiljuti pidi ta arsti väljakirjutatud retsepti tagasi andma, sest tal ei olnud 50 eurot, millega ravimite eest tasuda. Ometi unistab vapper naine, et läheb kunagi siirdatud südamega Armeeniasse külla sugulastele.