Soovimatu reklaam – Aita säästa loodust!

Sinu postkasti jõuab rohkelt soovimatut aadressita reklaami, mis kulutab asjatult loodusressursse. Juhendame, kuidas seda muuta. <a href="http://www.help.ee/soovimatu-reklaam-aita-saasta-loodust/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Korraldaja

Seda projekti ei korralda otseselt keegi ja on help.ee meeskonna poolt kokku pandud soovitus

Projekti taust ja eesmärgid

  • Iga päev jõuab postkastidesse väga suur kogus soovimatut reklaammaterjali, mille tootmiseks ja levitamiseks kulutatakse palju loodusvarasid.
  • Enamus  reklaamlehtedest rändavad lugemata kujul prügikasti. Sul on võimalus teha õige valik ja aadressita reklaamide saamisest loobuda. Sellega aitad säästa loodust ja hoiad kokku ka tellimata reklaami prügivedamise tasu.
  • On arvutatud, et iga tonni paberi kokkuhoid säästaks 18 puud, 67 500 l vett, 9 500 kWh elektrienergiat, 3300 kg süsihappegaasi emissiooni.
  • Loobumiseks paigalda oma postkastile kleebis „Palume siia aadressita reklaami mitte panna”, mille saad Eesti Postist.  Sellise kleebisega märgistatud postkastidesse ei postitata Eesti Posti kaudu levitatavaid aadressita reklaame.

Mida Sina saad teha?

  1. Mine lähimasse Eesti Posti postkontorisse, kust saad küsida vastava kleebise.
  2. Kleebise saad ka kirjalikult tellida, kui teatad oma soovi  aadressile info@post.ee või lähimasse postkontorisse või annad oma soovist teada telefoni teel, helistades lähimasse postkontorisse või Eesti Posti Klienditeeninduskeskusesse tel 661 6616. Kirjalikult või telefoni teel aadressita reklaammaterjalidest loobujale saadetakse kleebis posti teel nädala jooksul.
  3. Paigalda kleebis nähtavalt oma postkastile.
  4. Anna siia alla kommentaaridesse teada, kui seda tegid, teistele eeskujuks ja endale uhkuseks :)

Sama juhend Eesti Posti kodulehel.
Kui sul juba on paberjäätmeid, leia prygikast.ee lehelt neile taaskasutuskonteiner.

Video paberitootmise mõjust keskkonnale