Orangutanide ellu taasaitamise projekt “Nyaru Menteng”

Kui olukord ei muutu, siis surevad imearmsad orangutangid välja vähem kui kümne aastaga. <a href="http://www.help.ee/orangutanide-ellu-taasaitamise-projekt-nyaru-menteng/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Korraldaja

Orangutan Land Trust and Borneo Orangutan Survival Foundation
Lone Dröscher-Nielsen
www.savetheorangutan.org.uk
Facebookis
info@forests4orangutans.org

Projekti taust ja eesmärgid

  • Hinnanguliselt on looduses veel alles vaid 30-40 000 orangutani, igal aastal hukkub nende elukeskkonnaks sobilike metsade hävitamise, tulekahjude, illegaalse kaubitsemise ja jahipidamise tagajärjel 5000 orangutani. Kui olukord ei muutu, siis surevad orangutanid välja vähem kui kümne aastaga.
  • 4. novembril 1999 asutas Lone Dröscher-Nielsen Borneos Nyaru Menteng Orangutan Survival Foundation  orangutanide päästmiskeskuse, kus on kümne aasta jooksul kokku päästetud mitmeid sadu elusid, kes ilma inimese abita oleksid hukkunud. Seal leiavad hoolt ja armastust orangutanibeebid, kelle emad on tapetud, seal ravitakse haavad inimese käe läbi viga saanud orangutanidel ja saavad uuesti kodutunde need, kelle kodu inimene on koos vihmametsadega hävitanud. Keskusesse jäävad orangutangid turvaliselt kuni on võimelised jälle looduses elama.
  • Kokku elab Nyaru Menteng Orangutan Survival Foundation  keskuses hetkel 630 orangutani, kelle ülalpidamiseks ja raviks on väga vaja rahalist abi. Lone Dröscher-Nielsen ja keskuses töötavad vabatahtlikud on juba 10 aastat ennastsalgavalt kogu oma elu pühendanud orangutanide säilitamisele ning annetuste abil keskust tegevuses hoidnud.

    Mida Sina saad teha?

    • Sul on võimalus anda oma  panus 10£ kuus, hakata orangutani vaderiks ja  ühineda maailma suurima primaatide päästmisoperatsiooniga. Raha kasutatakse  Borneo keskuses elavate orangutanide eest hoolitsemise, ravi ja loodusesse tagasi saatmisega kaasnevate kulude katteks. Vaderitele saadetakse pidevalt informatsiooni oma hoolealuse käekäigu kohta, nad saavad kaasa teha teekonna, mille jooksul hirmunud ja paljukannatanud orvust saab rõõmus orangutan, kes omandab metsikus looduses ellu jäämise oskused.
    • Saad kaudselt kaasa aidata oragutangide elukeskkonna säilitamisele, kui vähendad teadlikult palmiõli sisaldavate toodete tarbimist. Jälgi kaupade koostist ja vali teadlikult tooteid!