MTÜ Mondo “Kingitus lähedasele, abi kaugele”

Eestlased on juba paar aastat toetanud MTÜ Mondo vahendusel laste haridust ja naiste toimetulekut Aafrikas.  <a href="http://www.help.ee/mtu-mondo-kingitus-lahedasele-abi-kaugele/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Kontaktid

MTÜ Mondo
www.muudamaailma.ee

Facebook.com
Blogi

Telliskivi 60A, 10412 Tallinn
Riina Kuusik-Rajasaar
t. 56983050
riina.kuusik@mondo.org.ee

Organisatsioonist

Peaaegu pool kogu maailma rahvastikust on väga vaene ehk peab toime tulema vähem kui 2 dollariga päevas. Nende osa globaalsest sissetulekust on vaid 5%.

Miljonite laste jaoks arengumaades on kooliskäimine kättesaamatu unistus. Nad ei jõua kooli, sest nad on liiga haiged, liiga näljased või puuduvad nende perekondadel võimalused koolituskulude katteks.

Igaüks meist saab anda väikese panuse maailma paremaks muutmisel. Eestlased on juba paar aastat toetanud MTÜ Mondo vahendusel laste haridust ja naiste toimetulekut Aafrikas. Eetiliste kingituste abil on Sahara kõrbe piiril elavad Ghana naised üle elanud iga-aastase kuiva perioodi, mil saak on otsas ja sissetulekuid napib.

Abiprojekti “Kingitus lähedasele – abi kaugele” eesmärk

Meie toetusprogramm “Kingitus lähedasele – abi kaugele” pakub alates 2009. aastast Eesti inimestele otsest võimalust toetada konkreetse lapse haridusteed (sponsorlus) või annetada kohaliku kogukonna majanduslikuks toimetulekuks (eetilised kingitused). Ghanas, Keenias ja Afganistanis toetame laste haridust lasteaiast gümnaasiumini, ja pakume koolitusi, mikrolaene, koduloomi ja muid toetusi naistele, mille abil saavad nad tõsta oma elatustaset ja hoolitseda oma laste eest.

2010. aasta sügisel jätkas eestlaste abiga kooliteed Ghanas 130 last. 2011. aastal läheb lisaks Ghana lastele kooli veel 39 last Keenias. Kokku on MTÜ Mondo vahendusel annetanud eestlased laste haridusele ja naiste toimetulekule Aafrikas üle 220 000 krooni (14 000 eur).

Mida Sina saad teha?

  • Toeta ühe lapse gümnaasiumiõpinguid Shianda külas Keenias. Registreeri ennast toetajaks ja loe rohkem siit või küsi lisa meililt aafrika@mondo.org.ee või telefonilt 56983050. MTÜ Mondo annetuste arveldusarve SEB pangas on 10220099409013. Selgitus: Keenia laste haridus
  • Tee eetiline kingitus oma sõbrale, millega tegelikult toetad arengumaade naiste toimetulekut ja laste haridust. Loe siit.
  • Anneta Swedbanki annetuskeskkonna vahendusel. Annetatud rahaga paneme aluse laste haridusfondile, mis aitab jätkata edukate laste gümnaasiumitasemel õpinguid Aafrikas. Annetusi kasutame ka eetiliste kingituste süsteemi laiendamiseks ja naistele koolituste korraldamiseks Afganistanis ja Aafrikas. MTÜ Mondo arvelduskonto Swedbankis on 221045970165. Vaata siit.

Viimased uudised nende kodulehelt

Video Kongo küla lastest