MTÜ Enneaegsed Lapsed

Kontaktid www.enneaegsedlapsed.ee https://www.facebook.com/EnneaegsedLapsed Aadress: Kopli 98b-20, Tallinn 11711 Juhatuse esimees, Kristel Kukk Telefon: 55632491 E-mail: kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee Organisatsiooni või projekti korraldaja … <a href="http://www.help.ee/mtu-enneaegsed-lapsed/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Kontaktid

  • www.enneaegsedlapsed.ee
  • https://www.facebook.com/EnneaegsedLapsed
  • Aadress: Kopli 98b-20, Tallinn 11711
  • Juhatuse esimees, Kristel Kukk
  • Telefon: 55632491
  • E-mail: kristel.kukk@enneaegsedlapsed.ee

Organisatsiooni või projekti korraldaja lühikirjeldus

MTÜ Enneaegsed Lapsed alustas tegevust 2013. aastal, eesmärgiga toetada enneaegselt sündinud lapsi, nende vanemaid ja lähedasi ning käivitada kogemusnõustamine Tallinna sünnitusmajades ja Lastehaiglas. MTÜ ellukutsujateks on emad, kes on ilmale toonud enneaegse(d) lapse(d). Tegutseme vabatahtlikkuse alusel ja olulisel kohal meie jaoks on heategevus. Toetame perekeskse ravi ja hoolduse rakendamist vastsündinute intensiivravi osakondades ning pikalt haiglaravil viibivate pisikeste patsientide ja vanemate olukorra parandamist.

Senised tegevused:

  • Heategevuslik jõulukampaania

MTÜ Enneaegsed Lapsed koostöös enneaegsete laste vanematega ja teiste heasoovijatega on soovinud tuua kaks aastat järjest jõulurõõmu enneaegsete laste vanematele ja nende pisikestele imedele, kes viibisid jõuluajal haiglaravil. Enam kui 80 jõulupakki viisime nelja Eesti haiglasse: Tallinna Lastehaiglasse, Tallinna Pelgulinna Sünnitusmajja, Ida-Tallinna Keskhaiglasse ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikusse.

Kodulehelt info:
2013 aasta jõulud: http://enneaegsedlapsed.ee/joulupakikesed-haiglas-viibivatele-enneaegsete-laste-vanematele/

2014 aasta jõulud: http://enneaegsedlapsed.ee/2014-aasta-joulud-haiglates/

  • Kudumiskampaania (oktoober – november 2014)

Sokkide ja mütside kudumiskampaania Eesti haiglate vastsündinute intensiivravi osakondade enneaegsetele beebidele. Heategevuslik kudumiskampaania sai sooja vastuvõtu ja meieni jõudsid sajad sokikesed ning mütsikesed headelt inimestelt üle Eesti. Samuti saadeti kudumeid ka välismaalt: Soome, Rootsi, Kanada, Luksemburg. Kampaanias osalesid ka koolid, kes käsitöötundides meisterdasid kudumeid kõige pisematele. Kudumid jaotati vastavalt vajadusele nelja haigla vahel (Ida Tallinna Keskhaigla, Pelgulinna Sünnitusmaja, Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik) ja toimetati nendeni vahetult enne jõulupühi.

  • Rahvusvahelisele enneaegse sünni tähistamine Eestis:

MTÜ Enneaegsed lapsed eestvedamisel on Eestis juba teist aastat rahvusvahelist enneaegse sünni päeva tähistatud (17.11). 2014. aastal tähistasime enneaegse sünni päeva kontserttuuriga nelja Eesti haigla (Tallinna Lastehaigla, Ida Tallinna Keskhaigla, Pelgulinna Sünnitusmaja ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik) vastsündinute osakondades. Kontsertidega tervitasime lapsevanemaid, kes viibisid oma pisikestega haiglaravil ja tänasime arste, õdesid ja kõiki haigla töötajaid, kelle igapäevatööks on väikeste imede elu ja tervise eest hoolitsemine. Kontsertidel astusid üles ja pakkusid muusikalist hingeliigutust Nele-Liis Vaiksoo ja Uku Suviste. Kontsertpäev lõppes igas haiglas ühise tordisöömisega. Kontserdid toimusid 17.11, 18.11, 19.11 ja 20.11.2014.

2013. a. enneaegse sünni päeva puhul korraldasime koostöös Eesti Lastearstide Seltsiga konverentsi „Enneaegse sünni mõju lapsele, perele ja ühiskonnale“ ning heategevuskontserdi Tallinna Kaarli Kirikus „Anna oma hääl“. Kontserdil astusid üles Nele- Liis Vaiksoo, Olav Ehala, Raul Vaigla, Robert Vaigla, Marie M. Vaigla, Lauri Saatpalu, Peeter Rebane, Jakko Maltis ja Ivo Lille. Kontserdi piletimüügitulu läks perekeskse ravi edendamiseks Eesti haiglate vastsündinute osakondades. Annetused jagati vastavalt vajadusele kolme Eesti haigla vahel (Ida Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik).

Info kodulehelt:
http://enneaegsedlapsed.ee/rahvusvahelise-enneaegse-sunni-tahistamine-eestis/

  • Lastekaitsepäev 01.06.2014

MTÜ Enneaegsed Lapsed olid esindatud lastekaitsepäeval Tallinna Loomaaias. Korraldasime lastele viktoriini ning soovijad said endale kaunid näomaalingud. Tutvustasime MTÜ tegevust ning jagasime infot enneaegse sünni kohta. Loomaaia külastajad said teha annetusi perekeskse ravi edendamiseks Eesti haiglate vastsündinute osakondades. Annetused jagati vastavalt vajadusele kolme Eesti haigla vahel (Ida Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik).
Info kodulehelt: http://enneaegsedlapsed.ee/lastekaitsepaeva-muljed/

Kõikide ürituste kohta leiab infot ja pilte ka meie kodulehel.
Pildid: http://enneaegsedlapsed.ee/services-view/galerii-3/
Uudised: http://enneaegsedlapsed.ee/services-view/uudised/

Rahalisi annetusi saab teha MTÜ Enneaegsed lapsed kontole: EE492200221058793779
Selgitus: “Help annetus”