Kuulikodu: Hiiumaa loomad vajavad abi

Kuulikodu on loomade varjupaik, mis tegutseb Hiiumaal ja sõltub peamiselt eraisikute annetustest. <a href="http://www.help.ee/kuulikodu-hiiumaa-loomad-vajavad-abi/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Palun aita seda infot levitada, kliki:

Kontaktid

MTÜ Kuulikodu
Hiiumaa, Emmaste vald
hiiumaa.loomakaitse.ee
facebook.com/kuulikodu

kuulikodu@gmail.com
t. 51 44 115

Kuidas Sina saad aidata?

  1. Helista  514 4115, kui märkad Hiiumaal halvasti koheldud või hulkuvat looma või looma, kes vajab vältimatut abi.
  2. Kui oled otsustanud võtta pühendunud Hiiumaa neljajalgne sõber, siis  tutvu varjupaigas olevate loomadega siin.
  3. Anneta loomade toitmiseks, raviks ja steriliseerimiseks. Väga oodatud on ka püsiannetused, sest vajadus on pidev. Vajalik info siit
  4. Korjanduskarbid asuvad ka Hiiumaa Tarbijate Ühistu kauplustes (Kärdlas Hiiu Kaubakeskuses, Tormi Konsumis; Käina Konsumis).
  5. Eravaldustes asuv loomade varjupaik vajab hädasti laiendamist ning selleks on vaja rahalist abi. Toetamiseks vajalik info siit.
  6. Kui sul on üle tekke, siis vii varjupaika. Lähem info.
  7. Tule vabatahtlikuks. Vaata siit.
  8. Hiiumaa on meie oma paradiisisaar. Hoia silmad lahti ja armasta loodust.

 

Organisatsioonist

MTÜ Kuulikodu loodi 2005, 2006 avasid nad loomakaitse info- ja nõustamistelefoni ja teevad koostööd Eesti Loomakaitse Seltsiga, vajadusel lahendavad olukordi koos Hiiumaa Veterinaarkeskuse, loomaarstide, kohalike omavalitsuste ja politseiga.

Alates 2008. aastast on MTÜ Kuulikodul ka loomade varjupaik, mis tegutseb esialgu ühes talus, kus leidus hubane koht ka abi vajavatele neljajalgsetele. MTÜ Kuulikodu propageerib ka looduslähedasi eluviise – teevad  erinevaid üritusi nagu taimetoidukoolitusi, heategevuskontserte jne.

Elavad peamiselt eraisikute annetustest. Teevad heategevust hingega, armastusest keskkonna, looduse ja loomade vastu.

Projekti taust ja eesmärgid

Koduloom vajab hoolivat kodu, paljud koduloomad on sellest erinevatel põhjustel ilma jäänud. Hiiumaal aitab neid MTÜ Kuulikodu. Nii mõnigi loom saab seal endale oma elu esimese nime, mõni leiab just seal omale armastava pere.

Mida on tehtud?

Varjupaigas on ajutist peatuspaika leidnud sajad loomad – koerad, kassid, aga ka teised loomad, nt hobused, kelle omanikel ei ole parasjagu kohta, kus neid hoida. Varjupaik on abi andnud ka vigastatud metsloomadele.

Varjupaika toodud loomad ravitakse, toidetakse, steriliseeritakse ja neile püütakse leida uued kodud. See ei ole alati lihtne, mõned kassid elavad seal juba aastaid ja küllap mõned ongi varjupaigas uue kodu leidnud.

Eutanaasiat rakendatakse seal ainult väga tõsistel juhtudel, kui loom on väga haige ja teda ei saa enam aidata. See on kurb hetk kõigile. Jälgi uudiseid.

Vaatamisi: 22076

Palun aita seda infot levitada, kliki:

Vaata siia ka: