Kassid Talveks Sooja MTÜ

Korraldaja MTÜ Kassid Talveks Sooja Tammsaare 4-30, Tartu 51006 FACEBOOK       Kontaktid:  Juhatuse liikmed Kristo Must ja Külli Must  … <a href="http://www.help.ee/kassid-talveks-sooja-mtu/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Korraldaja

MTÜ Kassid Talveks Sooja
Tammsaare 4-30, Tartu 51006
FACEBOOK

 

 

 

Kontaktid: 
Juhatuse liikmed Kristo Must ja Külli Must 
Tel: 507 1048
E-mail: kyllimust8@gmail.com

Projekti eesmärgid:

MTÜ Kassid Talveks Sooja eesmärgiks on koduta või hoolitsuseta jäänud kasside aitamine, s.h selliste kasside, kellel ei ole varjupaika sattudes lootust uut kodu leida.

Eesmärkide täitmiseks vajame rahalist abi: 

1) Varjupaigast sel kevadel meie juurde uuele elule aidatud kolmest kassist ühe – Ulriku – hambaravi kulude katteks. Ulriku hammaste ja igemete olukord oli väga halb. Esimene kord on loomakliinikus juba käidud. Üldnarkoosi, hammaste ja hambakivi eemaldamise ning ravimite arve oli 192.84 EUR. Ulrikuga on vaja veel loomakliinikusse minna;

2) Kasside elupaiga külmal ajal elamiskõlblikuks muutmiseks. Elupaigas on olemas korralik suletud ruum ja väliaedik. Ruumis puudub aga küte. Külmade saabumise ajaks on vaja sinna paigaldada kütteseade. Üheks lahenduseks võiks olla õhksoojuspump. Ruum on väga kõrge laega, radiaatoriga kütmisel on vaja tõenäoliselt ehitada eraldi väiksem ruumiosa, mida saab talvekuudel piisavalt soojana hoida. Et kassid elavad majapidamises, mis ei kuulu meile, on vaja talvekuudel tasuda ka küttele kuluvad elektriarved;

3) Kasside ülalpidamiseks vajalike asjade (kvaliteetne kassisööt, kassiliiv, tarvikud) ostmiseks. 

Projekti taust:
 

Mittetulundusühingu Kassid Talveks Sooja lõime 2017. aasta kevadel, kuna adopteerisime kolm naaberpiirkonnast püütud kassi. Lugu sai alguse sellest, et loomade varjupaiga püünispuuriga püüti kinni naabrite kass, kes oli meie hoovis käinuna meile juba varem tuttav. Teadsime seda kassi peamiselt tema haige silma tõttu ja olime sellest ka naabriga rääkinud. Kahjuks ei pidanud naaber selle tõenäoliselt ammu kassile olulisi vaevusi põhjustanud silmaga tegelemist oluliseks, väites, et see on kogu aeg selline olnud ja sellest pole midagi. Märkasime naabrikassi fotot kohe, kui see ilmus Tartu Koduta Loomade Varjupaiga kodulehele saabunud kasside piltide hulka. Rääkisime sellest kassi omanikele. Esimesel korral läksidki nad varjupaika kassile järele. Paari päeva pärast oli aga kass taas püünispuuris ja varjupaigas tagasi; enam teda sealt koju tooma ei mindud. Läksime hoopis meie ja võtsime selle kassi, kes oli juba varem meilt nimeks saanud Viiner, endale.

Saime Viineri adopteerida, kuna majapidamises, kus tegutseme, oli olemas loomade pidamiseks ehitatud siseruumist ja väliaedikust koosnev hoone. Väliaedikul ei olnud „katust“, selle ehitasime enne uute elanike toomist ise. Pool kõrge aediku katusest sai vihmakindel, pool traatvõrgust. Viinerit me enda koju tuppa elama võtta ei saanud, sest mõlemas võimalikus kodus oli juba ees kaks (kokku neli) erineval viisil tänavalt koju aidatud kassi.

Viinerile varjupaika järele minnes otsustasime talle sealt seltsiliseks kaasa võtta mõne samas kohas püünispuuriga püütud kassidest. Valik langes noorele mustale väga tõrjuva olekuga heitunult puurinurgas kössitavale kassikesele. Tema kaks ootenädalat hakkasid kohe läbi saama, ta oli seal märgistatud ainult numbriga ja loetud käitumiselt lootusetuks. Nii lahkusimegi kahe puuriga, ühes Viiner ja teises meie poolt nime saanud väike metsik Mowgli.

Nädala pärast jõudis varjupaika samal viisil veel üks tuttav kass, kelle omanikest me küll midagi ei teadnud, aga keda olime samuti näinud murul peesitamas. Keegi talle 14 päeva jooksul varjupaika järele ei läinud, tervis oli tal kehvavõitu ja nii jõudis temagi meie juurde õues olevasse elamisse. Selle kassi nimi on Ulrik.

Esimeste veterinaarsete ülevaatuste ja protseduuridega aitas meid lähikondsete hulka kuuluv kutsetegevusloaga loomaarst. Sättisime eluruumi kassidele sobivaks, tellisime neile kvaliteetset sööta ning vajalikke ravimeid ja hooldusvahendeid. Kõik kolm kassi on nüüd kastreeritud. Viineril on alles ainult üks silm, kuid tema elukvaliteet on palju parem, kui väga kahjustunud ja struktuuri kaotanud põletikukoldega elades. Ulriku karvastik on korras ning nõretus silmadest ja ninast peaaegu lakanud. Mowglist on saanud meie sõber.

Kõikide nende tegevuste kulud katsime ise.

Kuidas saad aidata? 

Pangaülekanne: 

Saaja: MTÜ Kassid Talveks Sooja
Konto: EE547700771002714416
Selgitus: Kasside toetuseks