Anonüümsed Alkohoolikud

Meie põhieesmärk on kaineks jääda ja aidata teistel alkohoolikutel kainuseni jõuda. <a href="http://www.help.ee/anonuumsed-alkohoolikud/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Kontaktid

www.aaestonia.com
Eesti AA Teenindusbüroo
Lastekodu 6A, Tallinn, 10113

Tel: (+372) 529 9955
teenindus@aaestonia.com

Küsimused-vastused

Kas ma olen alkohoolik?
Kui jood ikka ja jälle rohkem, kui olid mõelnud või tahtnud, kui satud raskustesse või tekivad mäluaugud, võid olla alkohoolik. Ainult sina ise saad otsustada, kas sa oled alkohoolik või mitte.

Mis AA-rühma koosolekul toimub?
AA-rühma koosolekud võivad olla erinevad, kuid kõigil neil kohtud alkohoolikutega, kes räägivad, mida joomine nende elu ja isiksusega korda saatis, mis abinõusid nad vajasid ja kuidas nad nüüd elavad.

Kuidas see mind mu joomaprobleemides võib aidata?
Alkohoolikutena teame, mis tähendab olla alkoholi ori, olla võimetu pidada lubadust lõpetada joomine. Me pole elukutselised. Meie ainus eeltingimus aitamaks teisi alkoholismist paraneda on see, et oleme ise lõpetanud joomise. Kui probleemne jooja tuleb AA-se, kogeb ta paranemise võimalikkust, nähes inimesi, kes on AA-s leidnud lahenduse.

Vaata lisaks Tervise Arengu Instituudi kodulehte www.alkoinfo.ee

Organisatsioonist

Anonüümsed Alkohoolikud on sõpruskond, mis ühendab mehi ja naisi, kes jagavad omavahel kogemusi, jõudu ja lootust, et saada oma ühisest probleemist jagu ja aidata ka teisi alkoholismist terveneda. Liikmeks olemise ainus tingimus on soov joomine lõpetada.

AA hetkeseis Eestis ja maailmas

Tänaseks tegutseb AA Eestis kuueteistkümnes erinevas linnas ja meie kõige vanemad liikmed on püsinud kainena esimesest tegutsemisaastast alates. Selle aja jooksul on AA-ga liitunud sadu inimesi, kes on toibunud alkoholismist ja saavutanud püsiva kainuse. Üle maailma AA on esindatud rohkem kui 150 riigis, kus tegutseb viimastel andmetel 115 773 rühma. Kokku on AA liikmeid rohkem, kui 2 miljonit inimest.

Anonüümsus

Anonüümsus on meie sõpruskonna keskne mõiste ning kinnitab meie liikmetele, et nende tervenemist hoitakse konfidentsiaalsena. Sageli võib tegevalkohoolik vältida iga abiallikat, mis võiks paljastada ta isiku. Me oleme avatud oma tervenemisprogrammi, kuid mitte selles osalevate inimeste nimede osas. Meie suhteid avalikkusega iseloomustab isiklik anonüümsus.

Kuidas AA liikmeks saada

AA liikmelisuse ainus nõue on soov joomine lõpetada. Iga alkohoolik on meie ühenduse liige, kui ta ise nii ütleb. Pole mingeid makse ega liikmetasusid. Soo-, rahvuse-, vanuse- või muid piiranguid ei ole. Meie kontaktid.

Video

Lühike inglisekeelne klipp, mis ütleb sulle kaks lihtsat sammu: teadvusta probleemi ja võta ühendust AA-ga.