Alaveski loomapark

Alaveski loomapark tutvustab rahvale võimalikult looduslähedastes tingimustes meie metsade loomi-linde. Nad on püüdnud kaasa aidata ka ulukite rehabilitatsioonile. <a href="http://www.help.ee/alaveski-loomapark/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Kontaktid

MTÜ Alaveski loomapark
alaveski.tripod.com

Saru küla, Mõniste vald, Võrumaa
alaveski@hot.ee
mob.50 46 926 Rein ja 56 610 355 Ele

Kuidas Sina saad aidata?

  • kui soovid, saad aidata söötade varumisel (lehisvihtade valmistamine). Uuri täpsemalt järele.
  • üleskutse leivatööstustele-kaubanduskettidele – tooge meile kauplustest tagastatud leib-sai
  • üleskutse lihatööstustele-külmhoonetele-kauplusekettidele – tooge meile „parim enne“ möödas liha
  • oodatud on rahaline abi, mida kasutatakse vastavalt vajadusele loomade aitamiseks. Annetusi saad teha a/a 10220071603015 MTÜ Alaveski loomapark
  • vajame uusi või kasutatud transpordipuure, väikeloomade lutipudeleid.

Mida on tehtud?

Edukalt on ellu viidud karuaediku ehitus mis peaks olema Baltikumi suurimaid. Püütakse luua võimalikult avarad tingimused ka teistele liikidele, nõuetest kordades suuremad aedikud. Järjekindla jonnakusega esitatakse projekte igasugustesse meetmetesse, kuid kahjuks on toetust saanud väga vähesed.

Organisatsioonist

MTÜ Alaveski loomapark loodi eraalgatusel 2007. a eesmärgiga tutvustada rahvale võimalikult looduslähedastes tingimustes meie metsade loomi-linde. Nad on püüdnud kaasa aidata ka ulukite rehabilitatsioonile. Antud momendil on loomapargis esindatud 16 liigi esindajad.

Alaveski loomapark annab oma panuse ka ilveste taasasustamisele Leedus.  Loomapargi kaks emailvest on nii tublid, et igal aastal on neil järeltulev põlvkond. Kahjuks on CITES nimekirjas olevate liikidega palju bürokraatiat ja seetõttu on loomapark sunnitud pidama üleval suurt ilvesekarja, mis on osutunud vägagi kulukaks.

Loe loomapargi uudiseid siit.

Projekt “Ulukite rehabilitatsioon Kagu-Eestis”

Inimtegevuse tulemusena tekib ulukeid, kes ei saa looduses iseseisvalt hakkama ja Alaveski loomapark annab oma panuse nende abistamisele. Neil on kogemus metskitsetallede, metsseapõrsaste, kahe karupojaga.

Video

Üks video Youtubest, karumõmmikust, mis filmitud Alaveskis.