Aita kaitsta nahkhiirte talvitumispaikasid

Aitame luua turvalisemad tingimused nahkhiirte talvitumiseks. <a href="http://www.help.ee/aita-kaitsta-nahkhiirte-talvitumispaikasid/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Korraldaja

SA Eestimaa Looduse Fond | Info ja kõik nende projektid

NB! Talgud

ELF on aastajagu kogunud toetusi nahkhiirte talvitumispaikade korrastamiseks. Tänu annetajate toele on 12.-15. juuli 2011 toimumas talgud nahkhiirte heaks. Kõigil soovijatel on seega võimalus ka ise oma abikäsi külge panna. Osaleda talvitumispaikadeks olevate käikude korrastamisel, käia koobastes ning saada rohkem teada nende salapäraste elukate tegemistest.

Lisainfo ja enda kirjapanekhttp://www.talgud.ee/talgud/2011/harjumaa

Projekti taust ja eesmärgid

  • Kõik Eestis elavad nahkhiired on looduskaitse all. Kuna nahkhiired kasutavad varje- ja talvituspaikadena sageli inimtekkelisi rajatisi, on nad küllaltki kergesti haavatavad.
  • Nahkhiir vajab talvitumiseks sobivate tingimustega paika, stabiilset temperatuuri ja mittehäirimist. Talvitumiseks sobivad hästi näiteks maa-alused käigud või keldrid. Paraku on need sageli inimeste poolt prügi täis aetud. Pahatihti häirivad nahkhiiri käikudes seiklejad. Talveunest üles aetud nahkhiir kulutab ära palju tarvilikku energiat, mida ta vajaks kevadeni elus püsimiseks. Paljud nahkhiired seetõttu hukkuvad.
  • Aitame luua turvalisemad tingimused nahkhiirte talvitumiseks. Vaata lisa siit või videot altpoolt.

Mida Sina saad teha?

  • Nahkhiiri saab toetada, kandes toetussumma ELFi arveldusarvele, märksõna “Nahkhiirele”. Oma annetusega näitad hoolivust. Sinu toetuse abil korraldame talguid nahkhiirte talvitumispaikade korrastamiseks. Puhastame need prügist, avame ligipääsud, rajame tõkked ja paigaldame hoiatavad infotahvlid. Selliste talgute korraldamine on väga oluline ka inimeste teadlikkuse tõstmiseks looduskaitse alal.

Mida on tehtud?

  • Eestimaa Looduse Fond (ELF) on nahkhiirte kaitsega tegelenud juba oma asutamisest saadik 1991. aastal. ELFi nahkhiiretöörühma tegevused hõlmavad käsitiivalistega seotud ekspertiiside koostamist, pöördujatele vajaliku nõu andmist ja nahkhiirte kaitse korraldamiseks vajaliku teabe kogumist. ELFi nahkhiirte ekspert osaleb ka EUROBATSi nõuandekomitee töörühmas, mis kogub ja analüüsib andmeid tuuleturbiinide mõju kohta nahkhiirtele. Loe pikemalt siit.

11/01/2011 Sildid: , , ,