Aita heasüdamlikku Kostjat

Heasüdamlik noor inimene sattus sõpra päästes ise õnnetusse ning vajab nüüd ise abi.  <a href="http://www.help.ee/aita-heasudamlikku-kostjat/">Continue reading <span class="meta-nav">→</span></a>

Korraldaja

Konstantin Živetjevi  pere | Tallinn | Koduleht

Taust ja eesmärgid

Heasüdamlik noor inimene sattus sõpra päästes ise õnnetusse ning on tänaseni väga raskes seisundis. Videol allpool on kogu traagiline juhtum ka näha.

  • 10. aprillil 2010 toimus Pirita jõel süstasõitjate treening. Üks süsta läks ohtlikus kohas ümber ja Kostja tõttas uppumisohus olevale sõbrale appi. Kostja on alati olnud suure südamega ja abivalmis.
  • Sõber pääses, sõpra päästma läinud Kostja jäi aga tükiks ajaks külma jõe meelevalda. Kui Kostja veest välja saadi, elustati teda 45 minutit, peale seda oli noormees koomas, millele järgnes teadvuseta olek. 2010 novembri lõpust sai Kostja abi St Peterburis kliinikus.
  • 9. veebruaril 2011 viidi Kostja edasiseks raviks Saksamaale Berliini erikliinikusse Vivantes Klinikum Spandau, kus ta viibis kuni 17.aprillini 2011. Ravi seal sai võimalikuks tänu heade inimeste abile.
  • Uuendatud! Alates 24. aprillist on Kostja tagasi kodus, kus perekond jätkab võimaluste piires Saksamaal soovitatud tegevusi. Kostja perekond tänab kõiki hoolivaid inimesi moraalse ja rahalise abi eest. Saksamaa arstide hinnangul on intensiivse ravi tulemusel Kostja olukord paranenud, on vähenenud jäsemete spastilisus. Perioodiliselt suudab Kosja end sihipäraselt liigutada, toob esile helisid, selgeid sõnu ei ole siiski õnnestunud eristada. Selge teadvuse perioodidel jätab Kostja mulje omapoolsest aktiivsest koostööst, püüab liigutada vasakut kätt ja korrata treeningute käigus liigutusi. Kahjuks takistavad paranemist epilepsiahood, mille tihedus ja raskusaste näitavad õnneks vähenemise märke. Tuleviku suhtes prognoosivad arstid võimalikku paranemist, kuid selleks võib kuluda kuid ja aastaid ning eelduseks on järjepidev ravivõimlemine, töö logopeediga ja ergoteraapia. Tulevikus loodab Kostja perekond saata Kostja taastusravile Haapsallu.
  • Kostja pere  usub, et Kostja paraneb ja kunagi veel mõne heateo saab teha. Kostja kohta saad rohkem teada siit.

Mida Sina saad teha?

Kostja on nüüd kodus, kuid ilmnenud on ka uued mured.

  • Pere vajab jätkuvalt abi ravikulude katteks. Arveinfo siin.
  • Väga oleks vaja leida neuroloogi, kes oleks Kostjale nn ihuarstiks.
  • Perekond vajab ka hooldusabi, kuna Kostja vajab teise inimese abi öösel pööramisel, toitmisel ja muude igapäevase toimingute juures. Siiani teeb seda Kostja ema.
  • Perel on  rahalised raskused Kostjale hädavajalike esemete muretsemiseks ning raviks. Esmajärjekorras on väga vaja ratastooli (maksab 90% allahindlusega ligi 200 eurot) ja tõstukit (maksab 623 eurot 50% allahindlusega). Nutrison vedeltoidule kulub kuus 540 eurot ja kahe nädala ravimitele on juba kulunud  400 eurot. Perekond on tänulik, kui leidub inimesi, kes saavad neid aidata.

Mida on tehtud?

Reporteri video juhtunust